Jeśli chcesz się z nami skontaktować, zadzwoń: 502-210-511
pod tym telefonem odpowiem na wszystkie Twoje pytania.
Osoby ,które chcą zapisać swoje dziecko na zajęcia proszone są WYŁĄCZNIE o kontakt telefoniczny w celu dokonania zapisu.
Zapisy poprzez email nie będą akceptowane.
Nie zapomnij odwiedzić nas na Facebook'u i polajkować naszą stronę Ciocia Rybka
Już 6-8 tygodniowe maluchy mogą z powodzeniem brać udział w zajęciach. Mają zachowany, jeszcze z życia płodowego, odruch zamykania ust pod wodą i w naturalny sposób nie boją się wody. Oczywiście oswajanie z wodą można rozpocząć także gdy dziecko jest starsze.
Rodzice - obuwie na zmianę (klapki); rodzic wchodzący z dzieckiem na basen - ręcznik, czepek, strój kąpielowy; dla dziecka - pieluszkę do pływania, dwa ręczniki (lub ręcznik i szlafroczek), pieluchę na zmianę po basenie, czapkę na głowę i patyczki (wata) do uszu, oliwkę lub balsam nawilżający skórę, klapki lub sandałki dla dzieci, które chodzą. Dlaczego dwa ręczniki dla dziecka? Ponieważ zdarza się czasem, że trzeba z dzieckiem na chwilę wyjść z basenu w trakcie zajęć, wtedy dobrze jest je otulić ręcznikiem, żeby nie zmarzło, a do wycierania po zakończeniu zajęć pozostaje drugi suchy ręcznik.
Pieluszki dla małych pływaków ściśle przylegają do ciała dziecka, nie nasiąkają nadmiernie wodą i dobrze utrzymują ewentualną zawartość. Warto mieć ze sobą dodatkową pieluszkę na zmianę, aby w razie "przygody" móc ją szybko zmienić i dalej kontynuować zajęcia.
W większości drogeriach i hipermarketach.
Nie, zawsze jedno z rodziców lub opiekun towarzyszy dziecku. Młodsze dzieci na zajęciach nie uczą się samodzielnego pływania, a ćwiczenia, które wykonują mają na celu oswojenie ich z wodą, wspomaganie rozwoju fizycznego i dobrą zabawę.
Ważne jest, aby podczas zajęć dziecko było skupione na tym, co dzieje się w basenie, a obecność obserwatorów rozprasza i przeszkadza w zajęciach.
Najważniejsze jest, aby dziecko dobrze czuło się w wodzie i aby zajęcia nie kojarzyły mu się z koniecznością robienia czegoś na co nie ma ochoty. Dlatego dobrze jest, gdy dziecko protestuje przeciwko wykonaniu ćwiczenia, odejść na chwilę od grupy, przytulić i uspokoić dziecko, pozwolić mu się chwilę pobawić tak jak chce, po czym spróbować dołączyć do grupy. Jeżeli mimo to dziecko jest niespokojne czasem warto zakończyć zajęcia wcześniej.
Dzieci uczestniczące w zajęciach są w różnym wieku i mają różne umiejętności. Nie wszystkie ćwiczenia mogą wykonywać najmłodsze dzieci w grupie. Niekiedy warto dać dziecku czas na oswojenie się z nową sytuacją, jaką jest pływanie na basenie, dlatego może się zdarzyć, że na kilku pierwszych zajęciach będziemy jedynie spacerować z dzieckiem w wodzie.
Wszystkie grupy trwają 40 minut, z wyjątkiem grupy 3, która trwa 30 minut.
W wodzie z dzieckiem może przebywać tylko 1 opiekun.
Przedziały wiekowe są orientacyjne, uzależnione od indywidualnych umiejętności dziecka.