Strona główna

Kontakt

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, zadzwoń: 502-210-511

pod tym telefonem odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Osoby ,które chcą zapisać swoje dziecko na zajęcia proszone są WYŁĄCZNIE o kontakt telefoniczny w celu dokonania zapisu.
Zapisy poprzez email nie będą akceptowane.

 

Nie zapomnij odwiedzić  nas na Facebook'u i polajkować naszą stronę Ciocia Rybka

Kontakt - rozwiń

Telefon: 502-210-511

Kiedy najlepiej zacząć przychodzić z dzieckiem na basen?

Już 6-8 tygodniowe maluchy mogą z powodzeniem brać udział w zajęciach. Mają zachowany, jeszcze z życia płodowego, odruch zamykania ust pod wodą i w naturalny sposób nie boją się wody. Oczywiście oswajanie z wodą można rozpocząć także gdy dziecko jest starsze.


Co zabrać ze sobą?

Rodzice - obuwie na zmianę (klapki); rodzic wchodzący z dzieckiem na basen - ręcznik, czepek, strój kąpielowy; dla dziecka - pieluszkę do pływania, dwa ręczniki (lub ręcznik i szlafroczek), pieluchę na zmianę po basenie, czapkę na głowę i patyczki (wata) do uszu, oliwkę lub balsam nawilżający skórę, klapki lub sandałki dla dzieci, które chodzą. Dlaczego dwa ręczniki dla dziecka? Ponieważ zdarza się czasem, że trzeba z dzieckiem na chwilę wyjść z basenu w trakcie zajęć, wtedy dobrze jest je otulić ręcznikiem, żeby nie zmarzło, a do wycierania po zakończeniu zajęć pozostaje drugi suchy ręcznik.


Dlaczego dzieci muszą mieć specjalne pieluszki do pływania?

Pieluszki dla małych pływaków ściśle przylegają do ciała dziecka, nie nasiąkają nadmiernie wodą i dobrze utrzymują ewentualną zawartość. Warto mieć ze sobą dodatkową pieluszkę na zmianę, aby w razie "przygody" móc ją szybko zmienić i dalej kontynuować zajęcia.


Gdzie można kupić pieluszki do pływania?

W większości drogeriach i hipermarketach.


Czy dzieci w basenie pływają same?

Nie, zawsze jedno z rodziców lub opiekun towarzyszy dziecku. Młodsze dzieci na zajęciach nie uczą się samodzielnego pływania, a ćwiczenia, które wykonują mają na celu oswojenie ich z wodą, wspomaganie rozwoju fizycznego i dobrą zabawę.


Dlaczego tylko jedna osoba może być z dzieckiem podczas zajęć?

Ważne jest, aby podczas zajęć dziecko było skupione na tym, co dzieje się w basenie, a obecność obserwatorów rozprasza i przeszkadza w zajęciach.


Co zrobić, gdy dziecko nie chce wykonywać ćwiczeń?

Najważniejsze jest, aby dziecko dobrze czuło się w wodzie i aby zajęcia nie kojarzyły mu się z koniecznością robienia czegoś na co nie ma ochoty. Dlatego dobrze jest, gdy dziecko protestuje przeciwko wykonaniu ćwiczenia, odejść na chwilę od grupy, przytulić i uspokoić dziecko, pozwolić mu się chwilę pobawić tak jak chce, po czym spróbować dołączyć do grupy. Jeżeli mimo to dziecko jest niespokojne czasem warto zakończyć zajęcia wcześniej.


Dlaczego moje dziecko nie robi tego co inne dzieci?

Dzieci uczestniczące w zajęciach są w różnym wieku i mają różne umiejętności. Nie wszystkie ćwiczenia mogą wykonywać najmłodsze dzieci w grupie. Niekiedy warto dać dziecku czas na oswojenie się z nową sytuacją, jaką jest pływanie na basenie, dlatego może się zdarzyć, że na kilku pierwszych zajęciach będziemy jedynie spacerować z dzieckiem w wodzie.

Zajęcia z dziećmi prowadzone są:

KS Bronowianka, ulica Zarzecze 124a